Vianoce sú úžasným obdobím v roku, keď sa okrem slávnostnej úpravy príbytku, zdobenia vianočného stromčeka, chystania darčekov či dobrôt na štedrovečerný stôl akosi očakáva, že nezabudnete ani na svojich blízkych. Veď hádam každý má radosť z vianočného priania, ktoré mu „pípne“ v mobile či pristane do mailovej pošty. Áno, s tými papierovými želaniami sa už pomaly, ale isto lúčime. Podstata však zostáva rovnaká.

Zaželajte teda od srdca krásne vianočné sviatky svojej rodine, príbuzenstvu, blízkym či priateľom. A aby ste to mali o čosi ľahšie, tu máte na malej ploche zoskupené najlepšie vianočné priania, z ktorých si vyberiete pre každého. Nech sa páči! Toto sú TOP SMS na Vianoce, s ktorými určite zabodujete.

Klasické vianočné priania, s ktorými ulahodíte každému

 • Keď vianočné zvony odbijú polnoc a oznámia príchod čarokrásnych Vianoc, zabudni hneď na všetky starosti a preži chvíle v zdraví, šťastí a radosti.
 • Mrazivé ticho, všade biely sneh, konečne pokoj, nebo plné hviezd. Je tu čas sviatočný, keď stromček sa ligoce, prajeme Vám zo srdca prekrásne Vianoce. 
 • Vinšujem Vám pokojné Vianoce a šťastný celý nový rok. Majte zdravia ako ryby, všetkého dostatok aj rezký krok.

Tip od nás: Zisti, čo ťa čaká v novom roku!

vianočný vinš do SMS
 • Prajeme Vám pekelne dobré, anjelsky pokojné, prekliato bohaté, božsky požehnané a čertovsky veselé Vianoce.
 • Oheň v krbe tíško praská, v srdciach vládne pokoj, láska. Sú tu sviatky vznešené, všetko dobré prajeme. Príjemné prežitie vianočných sviatkov Vám želá…

Neprehliadni: Spoznaj, ako si správne priať a privolať šťastie, lásku i bohatstvo

Originálne prianie na Vianoce do MMS, mailu alebo na pohľadnicu

Skoro bude polnoc,
zvon srdcia prebudí.
Nech nik sám nie je v tento čas,
nech nik nesmúti.

Pokoj v duši, sladký domov,
lásku, ktorá hreje uprostred zím.
Tanier, miesto pri stole
aj pre pocestných.

Ďalšie vianočné priania: SMS k Vianociam a k Novému roku: Najkrajšie sviatočné vinše 

Kresťanské vinše

 • Na Vianoce, keď svet stíchne, nech Vám Božie dieťa vdýchne pokoj, radosť, dobrú vôľu, no nielen v túto svätú chvíľu, ale každučký deň v roku, nech Vám stojí popri boku.
 • Vinšujem Vám, vinšujem, na šťastie, na zdravie, na toto Božie narodenie, starý rok prežiť a nového sa dožiť. Od Boha pokoja, od ľudí lásku, sto zlatých do mieška, komoru plnú a po smrti kráľovstvo nebeské.
kresťanský vinš na vianoce

Pozri aj: Prajeme nový rok alebo Nový rok? Čo je správne? 

 • Zvony zvonia, hviezda žiari, všade radosť svätá. Narodil sa pre nás všetkých Vykupiteľ sveta. Požehnané Vianoce Vám praje…
 • Zas sme dožili tie požehnané sviatky, ktoré nám tak sladia tento život krátky. A tak ja radosť svoju vyslovujem, zdravia Vám prajem a s láskou Vás pozdravujem.
 • Vinšujem Vám tieto vianočné sviatky dobrého zdravíčka a na stôl chlebíčka, do duše radosti a do srdca svornosti. Anjel pokoja nech medzi Vami prebýva a láska Krista Pána nech u vás spočíva.

Vtipné vinše

 • Fujavicu šťastia, víchricu pohody, závej radosti, len malú vločku všedných starostí a hlavne lavínu zdravia a lásky Vám v tomto vianočnom čase želá…
sms na vianoce a na nový rok
 • Nech čerti od Vás smolu odnesú a choroby stratia Vašu adresu. Veľké príjmy, malé dane, ostatného primerane. Radosť, lásku, žiadne hádky, prajeme Vám krásne sviatky.
 • Želám Ti pod stromček to, čo ty mne. Tak si to dobre rozmysli!

Ako písať SMS na Vianoce či inú vianočnú korešpondenciu? Upozornenie na záver 

Nezabudnite sa pri písaní vianočných prianí držať pravidla, že vlastné meno Vianoce sa píše s veľkým písmenom na začiatku. No odvodené prídavné meno vianočný, ako napríklad vianočné sviatky, vianočný čas, vianočná nádielka a pod., sa píše s malým začiatočným písmenom.

Ďalšie vianočné želania: SMS k Vianociam a k Novému roku: Najkrajšie sviatočné vinše

A rovnako pamätajte na to, že i novodobé spôsoby komunikácie, teda aj SMS a e-mail, by mali mať náležitosti osobnej korešpondencie. K tomu patrí aj písanie zámen Vy, Ty a všetkých ich tvarov s veľkým písmenom. Je to tak formálne správne, ale vyjadrujete tým zároveň aj úctu adresátovi SMS či e-mailu. S dodržaním uvedených pravidiel budú vaše SMS na Vianoce doladené do posledného detailu.

Akcia 30+30

Pin It on Pinterest