Vianoce sú úžasným obdobím v roku, keď sa okrem slávnostnej úpravy príbytku, chystania darčekov či dobrôt na štedrovečerný stôl akosi očakáva, že nezabudnete ani na svojich blízkych. Veď hádam každý má radosť z vianočného priania, ktoré mu „pípne“ v mobile či pristane do mailovej pošty. Áno, s tými papierovými želaniami sa už pomaly, ale isto lúčime. Podstata však zostáva rovnaká.

Zaželajte teda od srdca krásne vianočné sviatky svojej rodine, príbuzenstvu, blízkym či priateľom. A aby ste to mali o čosi ľahšie, tu máte na malej ploche zoskupené najlepšie vianočné priania, z ktorých si vyberiete pre každého. Nech sa páči! Toto sú TOP SMS na Vianoce, s ktorými určite zabodujete.

Klasika, s ktorou ulahodíte každému

 • Keď vianočné zvony odbijú polnoc a oznámia príchod čarokrásnych Vianoc, zabudni hneď na všetky starosti a preži chvíle v zdraví, šťastí a radosti.
 • Mrazivé ticho, všade biely sneh, konečne pokoj, nebo plné hviezd. Je tu čas sviatočný, keď stromček sa ligoce, prajeme Vám zo srdca prekrásne Vianoce. 
 • Láska je zvon z krehkej ocele, nech Vám zvoní šťastné a veselé. Nech Vám zvoní zvon lásky nielen v čase vianočnom, ale i po celý ďalší rok.
 • Prajeme Vám pekelne dobré, anjelsky pokojné, prekliato bohaté, božsky požehnané a čertovsky veselé Vianoce.
 • Oheň v krbe tíško praská, v srdciach vládne pokoj, láska. Sú tu sviatky vznešené, všetko dobré prajeme. Príjemné prežitie vianočných sviatkov Vám želá…

Kresťanské vinše

 • Na Vianoce, keď svet stíchne, nech Vám Božie dieťa vdýchne pokoj, radosť, dobrú vôľu, no nielen v túto svätú chvíľu, ale každučký deň v roku, nech Vám stojí popri boku.
 • V tie vianočné sviatky poviem Vám vinš krátky. Pán Kristus je narodený, tak nebuďme zarmútení, ale sa mu radujme a slávu prespevujme. To mu bude premilé, dá nám sviatky šťastlivé.
 • Zvony zvonia, hviezda žiari, všade radosť svätá. Narodil sa pre nás všetkých Vykupiteľ sveta. Požehnané Vianoce Vám praje…
 • Zas sme dožili tie požehnané sviatky, ktoré nám tak sladia tento život krátky. A tak ja radosť svoju vyslovujem, zdravia Vám prajem a s láskou Vás pozdravujem.
 • Vinšujem Vám tieto vianočné sviatky dobrého zdravíčka a na stôl chlebíčka, do duše radosti a do srdca svornosti. Anjel pokoja nech medzi Vami prebýva a láska Krista Pána nech u vás spočíva.

Pozri aj: Prajeme nový rok alebo Nový rok? Čo je správne?

Vtipné vinše

 • Želám Ti pod stromček to, čo ty mne. Tak si to dobre rozmysli!
 • Vinšujem Vám to, však viete čo, aby ste sa dostali tam, však viete kam, aby ste sa radovali s tým, však viete s kým, aby ste mali mnoho toho, však Vy dobre viete čoho.
 • Fujavicu šťastia, víchricu pohody, závej radosti, len malú vločku všedných starostí a hlavne lavínu zdravia a lásky Vám v tomto vianočnom čase želá…
 • Ahoj. Bol si dobrý? Nenadával si? Nekradol? Nepodvádzal? Netuneloval? Tak sa to už konečne nauč! Ja Ti darčeky večne nosiť nebudem! Tvoj Ježiško
 • Nezabudni, že Ježiško sa narodil v chlieve, takže sa vykašli na vianočné upratovanie, nech sa u Vás cíti ako doma. Šťastné a veselé Vianoce Ti praje…

Upozornenie na záver

Nezabudnite sa pri písaní vianočných prianí držať pravidla, že vlastné meno Vianoce sa píše s veľkým písmenom na začiatku. No odvodené prídavné meno vianočný, ako napríklad vianočné sviatky, vianočný čas, vianočná nádielka a pod., sa píše s malým začiatočným písmenom.

A rovnako pamätajte na to, že i novodobé spôsoby komunikácie, teda aj SMS a e-mail, by mali mať náležitosti osobnej korešpodencie. K tomu patrí aj písanie zámen Vy, Ty a všetkých ich tvarov s veľkým písmenom. Je to tak formálne správne, ale vyjadrujete tým zároveň aj úctu adresátovi SMS či e-mailu. S dodržaním uvedených pravidiel budú vaše SMS na Vianoce doladené do posledného detailu.

Pin It on Pinterest