Pred najkrajšími sviatkam v roku píšeme svojim blízkym vianočné pozdravy. Aj keď väčšina ľudí volí elektronickú formu, ešte stále sa zachováva tradícia posielania vianočných pozdravov na pohľadniciach. Prvá vianočná pohľadnica bola vytlačená v roku 1846 a v druhej polovici 19. storočia  sa tento zvyk rozšíril prakticky do celého sveta.

Okrem samotného obsahu prejavom úcty je dodržiavanie pravopisu. Názov sviatku Vianoce sa píše s veľkým písmenom. Ak toto podstatné meno zmeníme na prídavné meno, píšeme malé písmeno.
Napr. vianočné sviatky, vianočné dekorácie, vianočná nálada.

Špeciálne vianočné SMS na rok 2023 TU.

Správne sa teda v prianiach či pozvánkach píše: Prajeme Vám veselé Vianoce. Prežite pokojné a požehnané vianočné sviatky. Stretneme sa na vianočných trhoch. Pozývame Vás na vianočný večierok. Šťastné a radostné Vianoce želáme celej rodine. Milí rodičia, srdečne Vás pozývame na vianočné vystúpenie, ktoré sa uskutoční…

Inšpiruj sa: SMS na Vianoce: Zapojte sa do vianočného maratónu prianí

Veľké písmeno sa na začiatku prídavného mena vianočný píše vtedy, ak sa ním začína názov. Napr. Vianočný ostrov (pomenovanie ostrova), Vianočná dohoda (názov dokumentu).

Pin It on Pinterest